Plníme v 99 % prípadov, peniaze posielame do 2 dní a poskytujeme vyššie krytie.

Nepoisťujeme hlúposti. Nestaviame pobočky. Neplatíme drahých manažérov. Využívame vlastné moderné technológie. V poistení sa sústredíme len na to najdôležitejšie. Vďaka tomu môžeme ponúknuť vysokú mieru plnenia a vysoké poistné sumy za najlepšiu cenu. Pretože presne to oceníte, keď sa vám život skomplikuje.

Zjednodušili sme poistenie na to najdôležitejšie

Poistenie zlomených malíčkov ani investičnú zložku u nás nehľadajte. Oboje totiž životné poistenie len predražuje a ruku na srdce - na zhodnotenie vašich peňazí existujú vhodnejšie finančné nástroje. Životné poistenie má riešiť to najdôležitejšie.

Smrť

V Simplea neriešime, ako k úmrtiu došlo, či to bolo následkom úrazu alebo nad vami zvíťazila ťažká choroba. Môžete sa spoľahnúť, že keď príde na najhoršie, vaša rodina to finančne zvládne. Poisťujeme smrť z akejkoľvek príčiny.

 • Neriešime príčinu a plníme.
 • Môžete si vybrať pevnú poistnú sumu, rovnomerne klesajúcu poistnú sumu alebo poistnú sumu, ktorá klesá podľa úrokov z úveru.
 • Dôležité hlavne pre živiteľov rodiny a klientov s hypotékou.

Máte otázky? Volajte ZADARMO na +421 800 900 888

ba4ef06.png

Invalidita

Poistenie pre prípad, že následkom vážnej a dlhodobej choroby alebo úrazu nemôžete ďalej plnohodnotne pracovať a dlhodobo tak prichádzate o časť svojich príjmov. Klesne váš životný štandard, potrebujete platiť záväzky, a pribudnú vám ďalšie náklady na liečbu alebo prestavbu domova. Sociálna poisťovňa určí pokles vašej schopnosti pracovať a prizná invalidný dôchodok, ktorý ale zďaleka nenahradí váš doterajší príjem.

 • Nikdy nespochybňujeme rozhodnutie Sociálnej poisťovne o priznaní invalidity a v jasných prípadoch naň dokonca ani nemusíte čakať a plnenie od nás dostanete hneď.
 • Môžete si vybrať pevnú poistnú sumu, rovnomerne klesajúcu poistnú sumu alebo poistnú sumu klesajúcu podľa úrokov z úveru.
 • Automatickou súčasťou je aj poistenie rekreačných a rizikových športov ZADARMO.
 • Dôležité pre všetkých.

K poisteniu invalidity si môžete zvoliť ešte tieto doplnky:

 • Poistenie trvalých následkov úrazu je doplnkom k poisteniu invalidity, ktoré rieši náklady spojené s úrazom, ktorý zanechal trvalé následky. Plníme hneď po ustálení následkov a nezávisle od priznaní invalidity Sociálnou poisťovňou. Peniaze môžete použiť napríklad na bionickú ruku alebo rehabilitácie po úraze. Dôležité hlavne pre manuálne pracujúcich klientov a pre osoby bez väčšej finančnej rezervy.
 • Poistenie kritických chorôb je doplnkom k poisteniu invalidity, ktoré kryje náklady spojené s liečbou či následkami vážnej choroby. Plníme hneď po splnení všetkých podmienok pre danú diagnózu, nezávisle od rozhodovania Sociálnej poisťovne o priznaní invalidity.  Dôležité hlavne pre manuálne pracujúcich klientov a pre osoby bez väčšej finančnej rezervy.

Máte otázky? Volajte ZADARMO na +421 800 900 888

20b8138.png

Dočasný výpadok príjmu

Ak ste v pracovnej neschopnosti dlhšie ako mesiac, štát vám vypláca nemocenské dávky, tie ale nenahradia váš doterajší príjem. Na tieto prípady slúži poistenie pracovnej neschopnosti, ktoré vám pomôže zachovať si svoj životný štandard, kým sa úplne neuzdravíte.

 • Je nám jedno, čo spôsobilo vašu pracovnú neschopnosť. Či je to vážnejšia choroba alebo úraz.
 • Poistenie pracovnej neschopnosti pomôže zachovať životný štandard vďaka pevnej, v zmluve stanovenej dennej dávke, ktorá sa vypláca od 2., 3. alebo 4. mesiaca trvania pracovnej neschopnosti, a to buď jednorazovo na jej konci alebo mesačne formou preddavku.
 • Kryjeme aj výpadok príjmu spojený s rizikovým tehotenstvom, ak zdravotný stav vyžaduje lekársky nevyhnutnú hospitalizáciu aspoň 5 dní (120 hodín).
 • Ak kvôli chorobe alebo úrazu potrebujete, aby sa o vás niekto staral, pomôže poistenie ošetrovného. Osobe, ktorá sa o vás postará, nahradí výpadok jej príjmov.
 • Dôležité hlavne pre osoby bez dostatočnej finančnej rezervy.

Máte otázky? Volajte ZADARMO na +421 800 900 888

1f4f627.png

Bez výnimiek. Bez rečí.
Bez obáv.

94bdd2e.png

Vyškrtali sme výnimky

Množstvo výnimiek schovaných na viacerých miestach medzi desiatkami strán zmluvných dokumentov u nás nenájdete. Máme ich pekne po kope na jednom mieste a tých hlavných máme len sedem.

5c1d8e9.png

Vždy aktuálna zmluva

Súčasný klient je pre nás rovnako dôležitý ako nový. Preto všetky vylepšenia nášho poistenia ponúkame nielen novým klientom, ale aj všetkým súčasným. Vernosť si ceníme!

18b3b3a.png

Jednoducho a on-line

Vďaka tomu, že sme nová poisťovňa, máme vlastné moderné technológie a všetko riešime online. Zmeny aj poistné udalosti môžete riešiť kedykoľvek a odkiaľkoľvek.

73a9559.png

Ľudsky a sedliackym rozumom

Sú prípady, keď by sme z právneho hľadiska poistnú udalosť nemuseli plniť, ale cítime, že je to správna vec. Rozhoduje etická komisia zložená z klientov a osobností, ktorá sa má riadiť len sedliackym rozumom a ľudskosťou.

d7021f4.png

Prehľadne a transparentne

Nehráme s vami žiadnu špinavú hru. Všetky podmienky nájdete na jednom mieste tak, aby ste sa v nich vyznali a nestratili.

76c69f1.png

Odísť môžete kedykoľvek

U nás môžete podať výpoveď poistenia kedykoľvek, nielen raz ročne, ako je bežné. A ak ste s nami dlhšie ako rok, dostanete, navyše, ešte darček - na jeden mesiac zaplatíme poistenie za vás. Výpoveď je, samozrejme, možné podať aj online prostredníctvom klientskeho portálu mojaSimplea, tam uvidíte aj presný dátum, ku ktorému bude Vaše poistenie ukončené.

A koľko ma to bude stáť?

A ak sa niečo stane? Postaráme sa. Spoľahnite sa na nás.

Veľmi si prajeme, aby sa vám všetky nešťastia vyhýbali. Ak sa ale predsa len niečo stane, pomôžeme, ako bude v našich silách. Môžete sa na nás obrátiť, akokoľvek vám to vyhovuje, online, telefonicky alebo poštou. Všetko podriadime tomu, aby ste peniaze z poistenia dostali čo najrýchlejšie.

Nahlásenie

Nemusíte nikam chodiť.

Nahlásiť poistnú udalosť, zmeniť svoje údaje alebo ukončiť zmluvu  môžete kedykoľvek online prostredníctvom klientskeho portálu. Formulár vás rýchlo a jednoducho prevedie všetkým potrebným. Stále máte prehľad o tom, ako veci postupujú. Ak by ste riešili poistenie svojho blízkeho alebo sa potrebujete len niečo opýtať, jednoducho nám zavolajte a my vám poradíme, ako postupovať.

Posúdenie

Nevyhovárame sa.
Plníme v 99 % prípadov.

Väčšinu prípadov dokážeme rýchlo posúdiť a vyplatiť poistné plnenie. Garantujeme poistné plnenie v 99 %  prípadov, aj keď štandard poisťovní na českom trhu je okolo 85 %. Za rok 2019 sme, navyše, splnili garanciu poistného plnenia na 100 %.

Keď algoritmy nevedia,
rozhoduje ľudskosť.

Niekedy sa môže stať, že prípad nie je čiernobiely. Z právneho hľadiska by sme plnenie vyplácať nemuseli, ale máme pocit, že by sme sa mali riadiť skôr ľudskosťou. Preto v týchto prípadoch rozhoduje komisia zložená z verejných osobností a klientov poisťovne Simplea.

Platenie

Vaše peniaze máte do dvoch dní.

V klientskom portáli vždy vidíte stav šetrenia poistnej udalosti. Naším cieľom je dostať k vám peniaze čo najrýchlejšie, aby pomohli, keď to najviac potrebujete. Preto vo väčšine prípadov vyplácame poistné plnenie do dvoch dní. Peniaze dostanete na účet uvedený vo formulári Hlásenie poistnej udalosti.

Webové stránky používajú na poskytovanie služieb, personalizáciu reklám a analýzu návštevnosti súbory cookies.

Nasledujúcou voľbou súhlasíte s využívaním cookies a použitie údajov o vašom správaní na webe pre zobrazenie cielenej reklamy.

Personalizáciu a cielenú reklamu si môžete kedykoľvek vypnúť alebo upraviť. Teraz udelený súhlas je platný po dobu 1 roka.

Viac informácií & nastavení