Plníme v 99 % případů, peníze posíláme do 2 dnů a poskytujeme vyšší krytí.

Nepojišťujeme blbosti. Nestavíme pobočky. Neplatíme zahraniční manažery. Využíváme vlastní moderní technologie. V pojištění se soustředíme jen na to nejdůležitější. Díky tomu můžeme nabídnout vysokou míru plnění, rychlost proplacení a vysoké pojistné částky za nejlepší cenu. Protože přesně to oceníte, když se život zkomplikuje.

Zjednodušili jsme pojištění na to nejdůležitější

Pojištění zlomených malíčků ani investiční složku u nás nehledejte. Obojí totiž životní pojištění jen prodražuje a ruku na srdce – na zhodnocení vašich peněz existuje řada vhodnějších finančních nástrojů. Životní pojištění má řešit to nejdůležitější.

Smrť

V Simplea neriešime, ako k úmrtiu došlo, či to bolo následkom úrazu alebo nad vami zvíťazila ťažká choroba. Môžete sa spoľahnúť, že keď príde na najhoršie, vaša rodina to finančne zvládne. Poisťujeme smrť z akejkoľvek príčiny.

 • Neriešime príčinu a plníme.
 • Môžete si vybrať pevnú poistnú sumu, rovnomerne klesajúcu poistnú sumu alebo poistnú sumu, ktorá klesá podľa úrokov z úveru.
 • Dôležité hlavne pre živiteľov rodiny a klientov s hypotékou.

Máte otázky? Volajte ZADARMO na +421 800 900 888

ba4ef06.png

Invalidita

Poistenie pre prípad, že následkom vážnej a dlhodobej choroby alebo úrazu nemôžete ďalej plnohodnotne pracovať a dlhodobo tak prichádzate o časť svojich príjmov. Klesne váš životný štandard, potrebujete platiť záväzky, a pribudnú vám ďalšie náklady na liečbu alebo prestavbu domova. Sociálna poisťovňa určí pokles vašej schopnosti pracovať a prizná invalidný dôchodok, ktorý ale zďaleka nenahradí váš doterajší príjem.

 • Nikdy nespochybňujeme rozhodnutie Sociálnej poisťovne o priznaní invalidity a v jasných prípadoch naň dokonca ani nemusíte čakať a plnenie od nás dostanete hneď.
 • Môžete si vybrať pevnú poistnú sumu, rovnomerne klesajúcu poistnú sumu alebo poistnú sumu klesajúcu podľa úrokov z úveru.
 • Automatickou súčasťou je aj poistenie rekreačných a rizikových športov ZADARMO.
 • Dôležité pre všetkých.

K poisteniu invalidity si môžete zvoliť ešte tieto doplnky:

 • Poistenie trvalých následkov úrazu je doplnkom k poisteniu invalidity, ktoré rieši náklady spojené s úrazom, ktorý zanechal trvalé následky. Plníme hneď po ustálení následkov a nezávisle od priznaní invalidity Sociálnou poisťovňou. Peniaze môžete použiť napríklad na bionickú ruku alebo rehabilitácie po úraze. Dôležité hlavne pre manuálne pracujúcich klientov a pre osoby bez väčšej finančnej rezervy.
 • Poistenie kritických chorôb je doplnkom k poisteniu invalidity, ktoré kryje náklady spojené s liečbou či následkami vážnej choroby. Plníme hneď po splnení všetkých podmienok pre danú diagnózu, nezávisle od rozhodovania Sociálnej poisťovne o priznaní invalidity.  Dôležité hlavne pre manuálne pracujúcich klientov a pre osoby bez väčšej finančnej rezervy.

Máte otázky? Volajte ZADARMO na +421 800 900 888

20b8138.png

Dočasný výpadok príjmu

Ak ste v pracovnej neschopnosti dlhšie ako mesiac, štát vám vypláca nemocenské dávky, tie ale nenahradia váš doterajší príjem. Na tieto prípady slúži poistenie pracovnej neschopnosti, ktoré vám pomôže zachovať si svoj životný štandard, kým sa úplne neuzdravíte.

 • Je nám jedno, čo spôsobilo vašu pracovnú neschopnosť. Či je to vážnejšia choroba alebo úraz.
 • Poistenie pracovnej neschopnosti pomôže zachovať životný štandard vďaka pevnej, v zmluve stanovenej dennej dávke, ktorá sa vypláca od 2., 3. alebo 4. mesiaca trvania pracovnej neschopnosti, a to buď jednorazovo na jej konci alebo mesačne formou preddavku.
 • Kryjeme aj výpadok príjmu spojený s rizikovým tehotenstvom, ak zdravotný stav vyžaduje lekársky nevyhnutnú hospitalizáciu aspoň 5 dní (120 hodín).
 • Ak kvôli chorobe alebo úrazu potrebujete, aby sa o vás niekto staral, pomôže poistenie ošetrovného. Osobe, ktorá sa o vás postará, nahradí výpadok jej príjmov.
 • Dôležité hlavne pre osoby bez dostatočnej finančnej rezervy.

Máte otázky? Volajte ZADARMO na +421 800 900 888

1f4f627.png

Bez výjimek. Bez řečí.
Bez obav.

94bdd2e.png

Vyškrtali sme výnimky

Množstvo výnimiek schovaných na viacerých miestach medzi desiatkami strán zmluvných dokumentov u nás nenájdete. Máme ich pekne po kope na jednom mieste a tých hlavných máme len sedem.

5c1d8e9.png

Vždy aktuálna zmluva

Súčasný klient je pre nás rovnako dôležitý ako nový. Preto všetky vylepšenia nášho poistenia ponúkame nielen novým klientom, ale aj všetkým súčasným. Vernosť si ceníme!

18b3b3a.png

Jednoducho a on-line

Vďaka tomu, že sme nová poisťovňa, máme vlastné moderné technológie a všetko riešime online. Zmeny aj poistné udalosti môžete riešiť kedykoľvek a odkiaľkoľvek.

73a9559.png

Ľudsky a sedliackym rozumom

Sú prípady, keď by sme z právneho hľadiska poistnú udalosť nemuseli plniť, ale cítime, že je to správna vec. Rozhoduje etická komisia zložená z klientov a osobností, ktorá sa má riadiť len sedliackym rozumom a ľudskosťou.

d7021f4.png

Prehľadne a transparentne

Nehráme s vami žiadnu špinavú hru. Všetky podmienky nájdete na jednom mieste tak, aby ste sa v nich vyznali a nestratili.

76c69f1.png

Odísť môžete kedykoľvek

U nás môžete podať výpoveď poistenia kedykoľvek, nielen raz ročne, ako je bežné. A ak ste s nami dlhšie ako rok, dostanete, navyše, ešte darček - na jeden mesiac zaplatíme poistenie za vás. Výpoveď je, samozrejme, možné podať aj online prostredníctvom klientskeho portálu mojaSimplea, tam uvidíte aj presný dátum, ku ktorému bude Vaše poistenie ukončené.

A na kolik mě to vyjde?

A když se něco stane? Postaráme se. Spolehněte se.

Moc si přejeme, aby se vám všechna neštěstí a nemoci vyhýbaly. Když se ale přece jen cokoli stane, pomůžeme, jak budeme moci. Můžete se na nás obrátit, jakkoli vám to vyhovuje, telefonicky, on-line, poštou. Vše podřídíme tomu, abyste peníze z pojištění dostali co nejrychleji.

Nahlásenie

Nemusíte nikam chodiť.

Nahlásiť poistnú udalosť, zmeniť svoje údaje alebo ukončiť zmluvu  môžete kedykoľvek online prostredníctvom klientskeho portálu. Formulár vás rýchlo a jednoducho prevedie všetkým potrebným. Stále máte prehľad o tom, ako veci postupujú. Ak by ste riešili poistenie svojho blízkeho alebo sa potrebujete len niečo opýtať, jednoducho nám zavolajte a my vám poradíme, ako postupovať.

Posúdenie

Nevyhovárame sa.
Plníme v 99 % prípadov.

Väčšinu prípadov dokážeme rýchlo posúdiť a vyplatiť poistné plnenie. Garantujeme poistné plnenie v 99 %  prípadov, aj keď štandard poisťovní na českom trhu je okolo 85 %.

Za rok 2019 sme, navyše, splnili garanciu poistného plnenia na 100 %.

Za rok 2020 sme vyplatili 3 268 050 Kč nad rámec uzavretých zmlúv o životnom poistení a plnili sme opäť v 99,9999 % prípadov.

V roku 2021 sme v ČR vyplatili 5 957 252 Kč nad rámec uzavretých zmlúv o životnom poistení a plnili sme opäť v 99,99 % prípadov.

V roku 2022 sme v ČR vyplatili  12 431 273 Kč nad rámec uzavretých zmlúv o životnom poistení, čím sme plnili garanciu pojistného plnenia na 97,48 %. Aby bola splnená hranica 99 %, venovali sme v súlade s pravidlami garancie ďalších 1 778 785 Kč na charitatívne projekty.

Na Slovensku v rokoch 2021-2022 komisia kvôli garancii zatiaľ neriešila žiadny prípad.

Keď algoritmy nevedia,
rozhoduje ľudskosť.

Niekedy sa môže stať, že prípad nie je čiernobiely. Z právneho hľadiska by sme plnenie vyplácať nemuseli, ale máme pocit, že by sme sa mali riadiť skôr ľudskosťou. Preto v týchto prípadoch rozhoduje komisia zložená z verejných osobností a klientov poisťovne Simplea.

Platenie

Vaše peniaze máte do dvoch dní.

V klientskom portáli vždy vidíte stav šetrenia poistnej udalosti. Naším cieľom je dostať k vám peniaze čo najrýchlejšie, aby pomohli, keď to najviac potrebujete. Preto vo väčšine prípadov vyplácame poistné plnenie do dvoch dní. Peniaze dostanete na účet uvedený vo formulári Hlásenie poistnej udalosti.

Webové stránky používajú na poskytovanie služieb, personalizáciu reklám a analýzu návštevnosti súbory cookies.

Nasledujúcou voľbou súhlasíte s využívaním cookies a použitie údajov o vašom správaní na webe pre zobrazenie cielenej reklamy.

Personalizáciu a cielenú reklamu si môžete kedykoľvek vypnúť alebo upraviť. Teraz udelený súhlas je platný po dobu 1 roka.

Viac informácií & nastavení